Услуги

Оцінка землі сільськогосподарського призначення

З розвитком ринку земельних відносин в Україні роль експертної грошової оцінки землі постійно зростає, так - як без інформації про вартість землі неможливе успішне проведення трансакцій із земельними ділянками. Ви безумовно хочете приймати економічно обгрунтовані рішення і бажаєте мати об'єктивну інформацію про вартість земельної ділянки. Тому проведення оцінки землі стає необхідністю.

У першу чергу, оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення базується на їх дозволеному і найбільш ефективному використанні з урахуванням особливостей сільськогосподарського районування території. Практика показує, що існують два варіанти оцінки землі сільгосппризначення.

У першому випадку, оцінюються землі сільськогосподарського призначення, які купувалися з метою подальшої зміни категорії землі, наприклад промислове призначення або під ІЖС.

У другому випадку, це сільськогосподарські землі, які використовуються за цільовим призначенням. Земельні ділянки, відносяться до першої групи, можна оцінювати з допомогою методу порівняльного аналізу, зіставляючи їх з аналогічними земельними ділянками, які в подальшому планується переводити в іншу категорію. Пропозиції з продажу таких ділянок легко відрізнити від пропозицій з продажу ділянок, що належать до другої категорії.